Yrityksemme on 100% suomalainen, 1999 perustettu perheyhtiö.
Yrttiapteekki.com - Suomalainen terveystuotteiden verkkokauppa
HENGITYS Share

Bionase infrapunahoitolaite nenälle

Hoida nenä kuntoon

Kotikäyttöinen kannettava nenän limakalvojen hoitolaite.
Laite tuottaa infrapunavaloa joka vilkastuttaa solujen toimintaa ja limakalvojen verenkiertoa. Kuona-aineet poistuvat tehokkaammin ja limakalvojen oma, luonnollinen vastuskyky paranee.

starstarstarstarstar

20.00

Kommentit

Infrapunavaloa, ns. punavaloa, on tutkittu paljon. Tutkimuksissa ei ole todettu punavalon aiheuttavan haittoja silloin, kun sitä käytetään oikein ja sopivan mittaisia aikoja. Silmille punavalo on jopa vähemmän haitallista kuin auringonvalo.

Valon aallonpituus vaikuttaa siihen kuinka syvälle kudoksiin valo pääsee. UV-säteily ja sininen valo ovat lyhytaaltoisia ja ne jäävät ihon pintakerroksiin. Punavalon vaikutus ylettyy n. 3 mm syvyyteen hermoihin, verisuoniin ja rasvakudokseen. Kun valo osuu kudokseen, solujen toiminta vilkastuu ja esim. vammat paranevat nopeammin. Punavalon on todettu myös hillitsevän tulehduksia.

Nenässä tämä kaikki tarkoittaa sitä, että ärtyneet, mahdollisesti tulehduksista kärsivät nenän limakalvot alkavat toimia tehokkaammin, puhdistuvat ja tulehdus lievittyy.

Tämän johdosta nenän limakalvojen luonnollinen vastustuskyky paranee ja esim. allergisen nuhan oireet lievittyvät.

BioNasella ei ole sivuvaikutuksia ja sitä voidaan käyttää lääkityksen rinnalla. BioNase sopii myös lasten käyttöön.

Älä käytä laitetta valmiiksi ohjelmoitua 4,5 min aikaa pidempään. Pidemmässä käytössä punavalo saattaa kuumentaa herkkiä limakalvoja liikaa.

Ominaisuudet

Materiaali: ABS · Väri: valkoinen · Valo: 660nm Kapeakaistainen infrapuna-aalto · Hoitokerran ajastin: 4 minuuttia ja 30 sekuntia · Virtalähde: 1 x 9V alkaliparisto (ei sisälly toimitukseen) · Teho: 4-8mW jokaiselle nastalle · Energia: 1-2,5 J

Toimitussisältö

Nenänhoitolaite, sensorijohto

Toimituskulu- ja-tapa:

Toimituskulu Toimituskulu alk. 6.00 € - Postipaketti 16 nouto Postin palvelupisteestä (oletus)

Arvostelut:

Kärsin ajoittaisesta limakalvojen kuivumisesta ja kipeästä nenästä. Ajattelin koiella tätä ja olin yllättynyt, se auttaa vaivaani. - Taina 57v.
RatingRatingRatingRatingRating

Muut tuotteet tässä ryhmässä

Sea Air Aroma- ja suoladiffuusori

Sea Air Aroma- ja suoladiffuusori

55.40

â—‰ Heti varastosta
SinuCare® Nenäkannu

SinuCare® Nenäkannu

17.30

â—‰ Heti varastosta
Suolapiippu Keraaminen

Suolapiippu Keraaminen

49.00

â—‰ Heti varastosta
Suolafantti lapsille

Suolafantti lapsille

49.00

â—‰ Heti varastosta
PEF-mittari

PEF-mittari

20.90

â—‰ Heti varastosta
Suolapiippu Lite

Suolapiippu Lite

24.00

â—‰ Heti varastosta
Suolapiippu Duo-paketti

Suolapiippu Duo-paketti

73.00

â—‰ Heti varastosta
Bionase infrapunahoitolaite nenälle

Bionase infrapunahoitolaite nenälle

20.00

â—‰ Heti varastosta
Yrttiapteekki.com